• Rozwój Polski wschodniej - Narodowa Strategia Spójnosci
  • Kielce
  • Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Przejazd przez Węzeł Żelazna

05.09.2013

Wykonawca realizujący budowę Węzła Żelazna wprowadził zmiany w organizacji ruchu.

Wedle nowej organizacji zamknięta dla ruchu kołowego została ulica Czarnowska na odcinku od ul. Panoramicznej do obszaru ronda Herlinga – Grudzińskiego.

Udostępnione do ruchu zostały fragmenty ciągu głównego węzła, czyli ulice Przemysława Gosiewskiego oraz Zagnańska. Na odcinku od ul. Czarnowskiej od skrzyżowania z ul. Okrzei ruch odbywa się po obu jezdniach, są one jednak zawężone do jednego pasa ruchu.

Na odcinku od skrzyżowania ul. Zagnańskiej z ul. Okrzei do węzła Skrzetle ruch w obu kierunkach odbywa się po jezdni wschodniej (ta od strony dawnej bazy PKS).
Udostępnione do ruchu zostały także dwie północne łącznice ul. 1 Maja z ul. Zagnańską. Umożliwiają one przejazd od ul. 1 Maja w stronę węzła Skrzetle oraz w kierunku odwrotnym

W obszarze ronda Herlinga – Grudzińskiego przy wlocie ul. Okrzei organizacja ruchu pozostała bez istotniejszych zmian. Nadal obowiązuje zakaz wjazdu z ul. Okrzei w obszar ronda (nie dotyczy komunikacji miejskiej) oraz zakaz skrętu w lewo z ul. 1 Maja w ul. Okrzei. Pierwszeństwo przejazdu obowiązuje w osi ulic Okrzei – 1 Maja, aby uprzywilejować transport zbiorowy.
Zamknięty dla ruchu kołowego został  wlot ul. Paderewskiego w obszar ronda Herlinga – Grudzińskiego. Dojazd do ul. Panoramicznej możliwy jest od ul. Czarnowskiej.
Dojazd do ulicy Składowej możliwy jest od strony południowej jezdni ul. 1 Maja (ta od strony kościoła św. Krzyża) przez obszar ronda G. Herlinga - Grudzińskiego po tymczasowej drodze.

 

Zobacz film: Przejazd przez Węzeł Żelazna

Powrót